Lokasyon

Lokasyon

Marmaris’ten 40 km kadar sonra, yaklaşık 45 dakikalık bir yolculukla, sakin el değmemiş bir cennet köşe Selimiye Köyü’ne ulaşırsınız. Burası yat turizmine sessiz sedasız hizmet veren doğal limanlardan biridir. Selimiye’nin hakim olduğu geniş kapalı koy adeta bir göl görünümündedir. Çeşmelerinden, musluklarından kaynak suyu akan Selimiye de arıcılık, zeytincilik, bademcilik, hayvancılık, balıkçılık ve ahşap tekne yapılıyor.

Selimiye Mavi yolculuk teknelerinin uğrak yeridir. Denizden Bodrum – Datça ve Marmaris’e uzananların vazgeçemediği, Selimiye – Hisarönü – Orhaniye üçlüsünün vazgeçilmezi. Karadan ulaşmak da kolay, denizden ulaşmak da. Uzun yıllardır yatçılar bu doğal limanı değerlendiriyordu, artık Selimiye’de küçük bir marina da var. Arabanızla Marmaris Datça arasında Selimiye yönüne saptığınızda yarım saat içinde ulaşabiliyorsunuz bu koya. Arabanız yoksa Marmaris’ten dolmuş da çalışıyor Selimiye’ye.

Selimiye kafasını dinlemek, tertemiz deniz suyuna girmek, balığın en tazesini, sebzenin, meyvenin dalından koparılmışını yemek isteyenler için harika bir adres. Badem ve zeytin ağaçları, dağlardan yükselen kekik kokusu, bu arada Selimiye’de kekik de var, sıcak kanlı insanlarıyla insanı içine çekiyor. Tarihi eski, dağları çam, zeytin, söğüt ve badem ağaçlarıyla kaplı. denizi temiz, balığı bol, havası oksijen yüklü, huzurlu, sakin, misafirperver.

Doğal sit alanı olan Selimiye Köyünde sahil boyunca baştan başa yürüyebilir, hala deniz kenarında oltanızla balık yakalayabilir, geniş koyun batı kıyılarında kürek çekip botla dolaşabilirsiniz.

Bekliyoruz…